Novosti

Ekskurizija Italija 2019

Predivnih 5 dana u Toskani.

Kraj marta 2019. godine učenici Srednje medicinske škole Hipokrat su proveli u Italiji i obilasku gradova Bolonja, Firenca, Siena, Piza, Terme Montekatini i Ferara.

U Bolonji smo obišli Trg Mađore, Neptunovu Fontanu, Baziliku Sv. Petronija i tornjeve Asinjeli. U Firenci smo u uživali u šetnji gradom, obilasku znamenitosti kapele Mediči, Santa Maria del Fiore i galerije Ufici. U Sieni učenici su mogli da vide centralni trg na kom se svake godine tradicionalno održavaju trke konje, u kontinuitetu još od 17. veka, po posebnim pravilima kakva se nigde ne praktikuju. U Pizi smo videli jedinstveni toranj, koji su učenici iskoristili da naprave zanimljive i nezaboravne slike.

Učenici su nestrpljivi da saznaju gde će nas put navesti sledeće godine 🙂

Podeli