Gostovanje u emisiji Radio televizije Srbije

Voditelj Petar Nikolić, učesnici predsednik Nacionalnog saveta roma Vitomir Mihajlović, zamenik pred. Nacionalnog saveta roma Miloš Paunković i direktori srednjih škola Sv.Nikola i Hipokrat iz Novog Sada Milan Džarić i Dejan Jovančević.

Tema emisije je snaga obrazovanja i njen značaj u razvoju društva, prioriteti savremenog društva, proces školovanja i obrazovanja, problemi romske nacionalne zajednice i načini za njihovo prevazilaženje, memorandum o poslovno tehničkoj saradnji srednjih škola Sveti Nikola i Hipokrat iz Novog Sada ( www.medicinskaskola.rs ) i Nacionalnog saveta romske nacionalne zajednice ( www.romskinacionalnisavet.org ) U prostorijama Nacionalnog saveta romske nacionalne manjine Srbije 25. juna 2013. godine, potpisan je Memorandum o dugoročnoj poslovno tehničkoj saradnji između Saveta i srednjih škola „Sveti Nikola” i „Hipokrat“ iz Novog Sada.

Obzirom da srednje škole Sveti Nikola i Hipokrat obrazuju kadrove iz oblasti ekonomije, prava, administracije, trgovine, turizma, ugostiteljstva, saobraćaja, ličnih usluga, zdravstvene i socijalne zaštite i imaju ukupno 76 obrazovnih profila III, IV, i V stepena pridružuju se dugoročnom projektu i rešavanju problema romske nacionalne zajednice u skladu sa Ustavom Republike Srbije i Zakonom o nacionalnim savetima nacionalnih manjina. Savet je predstavničko telo romske nacionalne manjine na teritoriji Republike Srbije, vezano za regulisanje prava na manjinsku samoupravu u oblastima kulture, obrazovanja, obaveštavanja, službenu upotrebu jezika i pisma, iniciranje i unapređenje sopstvenog položaja, zaštite ustavom i zakonima zagarantovanih prava.