Novosti

Međunarodni festival nauke i obrazovanja

U organizaciji Univerziteta u Novom Sadu 18.05. i 19.05.2019. godine održan je 11. Međunarodni festival nauke i obrazovanja u centralnom Kampusu univerziteta. Učenici Srednje medicinske škole Hipokrat predvođeni profesorom Draginjom Kabanica predstavili su radionicu pod nazivom „Hranotorija“ u kojoj su pokazali brojnim  posetiocima na koje načine hrana može da se upotrebi za hemijske oglede. Prikazali smo eksperimente poput Slonovske paste, Magičnog mleka, kupusa kao indikatora, ispitivanje kvaliteta kafe, izrade plastelina isl. Pod mentorstvom profesora Tanje Dabić učenici su posetiocima, pomoću anatomske lutke, prezentovali kako izgleda i funkcioniše ljudski organizam. Za demonstraciju je bio zainteresovan veliki broj dece i odraslih.

Podeli