Poseta Srednje stručne škole iz Živinica- smer medicinska sestra-tehničar

Ugostili smo srednju školu iz Živinica, BiH na stručnoj poseti. Razmenjivali smo znanje, iskustva i sklapali nova prijateljstva!

U našim kabinetima smo pripremili kratak program za goste: demonstraciju veština i znanja medicinskih sestara-tehičara, fizioterapeutskih tehničara, kao i farmaceuta. Učenici iz Živinica su rado odgovarali na pitanja nastavnika i naših učenika, uz uporedjivanje postupaka u praksi.

• Fizioterapeutski tehničari su demonstrirali hvatove prilikom masaže ledja i stomaka.
  • Medicinske sestre-tehničari su izvodili postupke prilikom zbrinjavanja pacijenta, a ujedno i vežbali za takmičenje iz Zdravstvene nege koje nam predstoji.
  • Farmaceutski tehničari su izvodili eksperimente iz hemije: slonovsku pastu za zube i lava lampu. Takodje su za sve goste pripremili poklon u vidu groždjane masti ili sredstva za čišćenje naočara.

Bilo je za svakog po nešto! 🙂

Zahvaljujemo se učenicima i Upravi ove škole, i nadamo se da ćemo uzvratiti posetu sledeće godine!