Novosti

Poseta učenika pozorišnoj predstavi „Čujem vrati se, čujem ostani“

U sredu 04.12.2019., 70 učenika Srednje škole „Sveti Nikola“ i Srednje medicinske škole „Hipokrat“ u pratnji pedagoga škole Svetlane Andrić i profesora medicinske grupe predmeta Julijane Kostić, bili su publika vršnjacima iz Udruženja „Šmiranti“. Članovi pomenutog udruženja, inače, učenici srednjih škola sa teritorije grada Novog Sada  su pod okriljem Gradske uprave za sport i omladinu i Kancelarije za mlade izveli predstavu „Čujem vrati se, čujem ostani“ u Radničkom domu „Svetozar Marković“.

Predstava na temu migracije izazvala je snažne emocije kod učenika 1. i 3. razreda i navela ih na preispitivanje vredi li ostati ovde, boriti se, negovati tradiciju i maternji jezik. Snažna poruka koja je poslata srednjoškolcima doprla je do njih što se moglo jasno videti po izrazima njihovih lica i međusobnoj komunikaciji po zavrešetku predstave koji je ostavio najjači utisak na njih.

Zahvaljujemo se našim domaćinima na srdačnoj dobrodošlici i nadamo se uspešnoj saradnji i u narednom periodu.