Novosti

Predavanja o prevenciji karcinoma grlića materice i HPV virusu

U utorak i četvrtak, 21. i 23. januara 2020. godine ostvarili smo saradnju sa Razvojnim savetovalištem za mlade Doma zdravlja „Jovan Jovanović Zmaj“ (Zmaj Ognjena Vuka) u vidu predavanja učenicima 3. i 4. razreda Srednje medicinske škole „Hipokrat“ na temu:

-HPV infekcija,
-karcinom grlića materice,
-HPV vakcina.

Ovom prilikom učenici su imali priliku da se upoznaju sa prevencijom, vidovima zaštite i lečenjem ovog oboljenja koje je u stalnom porastu kako kod nas, tako i u svetu. Doktor Dragana Zarić prenela je neophodna znanja budućim kolegama vešto preplićući teorijska znanja sa primerima iz neposredne praksa održavajući budnom pažnju prisutnih učenika.

Planiran je nastavak saradnje u bliskobudućem periodu kojem se raduju obe strane kroz brojne projekte bliske struci.