Novosti

Radionica za nastavnike – pedagoške situacije

25.02.2019. godine realizovana je radionica za nastavnike, koji su dobili zadatke u vidu pedagoških situacija. Podeljeni su po grupama i raspoređeni po učionicama, kako bi suočili mišljenja o dodeljenim situacijama i zajedničkim snagama došli do najprihvatljivijeg rešenja. Situacije su ciljano birane za učesnike radionice budući da su pojedini nastavnici već imali priliku da se sretnu sa istim ili sličnim u dosadašnjoj praksi što je stručnom saradniku poznato. Na taj način su preneli svoja neposredna iskustva kolegama i kroz analizu sa pedagogom utvrdili na koji način tačno treba odreagovati u datom trenutku kada se suoče sa nečim od navedenog. Atmosfera je bila radna, učesnici veoma motivisani za diskusiju kako unutar svoje grupe, tako i na nivou Nastavničkog veća. Nadovezivale su se teme jedna na drugu i u zajedništvu smo sve izrečeno rešili na opšte zadovoljstvo i potrebu svih učesnika. Prenešeni su najpozitivniji utisci nakon okončanja radionice uz napomenu da je svima bilo neophodno upravo ovakvo edukovanje koje će im koristiti kako za sam predstojeći rad, tako i za polaganje ispita za licencu.

Podeli