Školska slava i predstava “Izbiračica” u Srednjoj školi “Sveti Nikola”

Po tradiciji, u srednjim školama “Sveti Nikola” i “Hipokrat” obeležva se školska slava Sveti Nikola priredbom u čast ovog sveca, kao i zanimljivom predstavom. Ove godine, predstavila nam se recitatorska sekcija, kao i dramska sa “Izbiračicom”.

Za one koji nisu ranije gledali ovu predstavu, “Izbiračica” je u originalu delo Koste Trifkovića, a za potrebe naše škole, tekst je adaptrala nastavnik srpskog jezika i književnosti Milica Ilić. Tema predstave jeste mlada žena za udaju, i njena tri udvarača, koji su dok se ona premišljala, našli nove ljubavi. Znate već onu narodnu izreku “Probirač nadje otirač”! Kroz kakve muke je prošla naša glavna junakinja!

Pored Svetog Save, što je slava svih škola u Republici Srbiji, Srednja škola “Sveti Nikola” slavi i svoju slavu, po kojoj je i dobila ime. Svake godine, 19.12. je poseban dan za sve naše učenike kao i nastavni, nenastavni kadar i Upravu.

Za recitatorsku sekciju je zadužena nastavnik srpskog jezika i književnosti Ivana Vujić, a govor je održao i direktor škole Dejan Jovančević. Pogledajte fotografije!