Slava škole 2018

Kao i svake godine na da praznik Sveti Nikola obeležen je Dan škole i školska slava uz prigodnu svečanost. Učenici srednje škole „Sveti Nikola“ i srednje medicinske škole „Hipokrat“, uz mentorstvo nastavnica Milice Ilić i Nine Katana, su svojim školskim drugovima i svim prisutnim izveli predstavu ” Lajanje na zvezde”. Ideja školske predstave je bila da se na što verniji način predstavi školski duh, đački nestašluci i mladalačke ljubavi koje su aktuelne tokom ovog perioda. Predstava je izazvala mnogo smeha i oduševila prisutne koje su joj kraj dočekale propraćen gromoglasnim aplauzom. Nakon ove izvedene predstave, imali smo i recitatorski deo koji je prošao veoma zapaženo. Priredba je okončana plesom svih aktera predstave nakon čega se prešlo na tradicionalni deo lomljenja slavskog kolača i uzimanje šita u čast školske slave.