Novosti

Stručna edukacija fizioterapeutskih tehničara

Dana 23.05.2019.godine, učenici IV razreda na smeru Fizioterapeutski tehničar, su u pratnji profesora stručnih predmeta Kostić Julijane i Salamon Tatjane, prisustvovali stručnoj edukaciji namenjenoj fizioterapeutima. Tema edukacije bila je Masaža trbuha. Edukacija je održana u srednjoj medicinskoj školi ,,7.april‘‘.

Nakon predavanja o digestivnom traktu, masažnim hvatovima koji se primenjuju, indikacijama i kontraindikacijama za masažu trbuha, učenici su mogli da demonstriraju viđeno, uz asistenciju predavača.

Pored edukativnog, radionica je bila i socijalnog karaktera, učenici više medicinskih škola imali su priliku da razmenjuju svoja znanja, iskustva i stavove. Nakon održane edukacije, na časovima praktične nastave, učenici naše škole su primenili naučeno i ovladali još jednom vrstom masaže.

Podeli