Novosti

Učenica medicinske škole Hipokrat pobednik na regionalnom takmičenju

Natalija Gračanin, učenica trećeg razreda Srednje medicinske škole “Hipokrat”, pobednik je Regionalnog takmičenja iz Sociologije koje je proteklog vikenda održano na Filozofskom fakultetu u Novom Sadu.

Centralna tema ovogodišnjeg takmičenja je “Nasilje, aktivizam i solidarnost kod srednjoškolaca u Srbiji”.

Medicinska skola Hipokrat Sociologija

Drugo mesto pripalo je Nađi Gabriš iz pančevačke gimnazije “Uroš Predić”, a treće Milici Pejin iz Gimnazije “Veljko Petrović” iz Sombora. Sve tri učenice učestvovaće na završnoj smotri Republičkog takmičenja 24. marta na Filozofskom fakultetu u Beogradu, zajedno sa najboljima sa regionalnih takmičenja održanih u Beogradu, Nišu i Kosovskoj Mitrovici.

Žiri u sastavu prof. dr Žolt Lazar, doc. dr Aleksej Kišjuhas i asist. ma Vladan Vidicki od brojnih pristiglih radova izabrao je devet najboljih, a potom se, posle uspešnih prezentacija učesnika, opredelio za tri najuspešnija.

Pored pomenutih učenica na Regionalnom takmičenju u Novom Sadu još su

Takmičenje učenika srednjih škola u Srbiji odvija se pod patronatom Srpskog sociološkog društva, a u Novom Sadu proteklo je u odličnoj organizaciji profesora i studenata-volontera sa Odseka za sociologiju.

 

Podeli