Novosti

Učestvovanje škole u međunarodnom projektu

Srednja škola „Sveti Nikola“ iz Novog Sada je bila deo međunarodnog projekta Instituta za psihologiju Filozofskog fakulteta iz Beograda OECD/PISA Srbija 2012. Tom prilikom su učenici škole uz angažovanje profesora kao saradnika uspešno učestvovali u testiranju i istraživanju Ministarstva prosvete i nauke.

Ovogodišnje PISA testiranje daće nam odgovor kako učenici iz Srbije stoje sa obrazovanjem u poređenju sa drugim državama. Po rezultatima prošlog ciklusa PISA2009MS, Srbija je zabeležila najveći pozitivni skok od kako se vrši testiranje. Testiranje je vršeno elektronski posredstvom računara, što se učenicima naravno više sviđa. Želimo učenicima da ostvare pozitivan skor i napredak u odnosu na 2009. godinu, po završetku testiranja i sumiranju rezultata.

Podeli

Leave a comment