Srednja škola “SVETI NIKOLA” – UPOREDNO ŠKOLOVANJE

Uporedno školovanje predstavlja oblik obrazovanja u kome učenik savladava školski program, odnosno deo školskog programa drugog obrazovnog profila. Prema Zakonu o Srednjem vaspitanju i obrazovanju, članu 42, učenik koji ima status redovnog učenika može pristupiti uporednom školovanju.

U našoj školi se možete uporedo školovati za bilo koji obrazovni profil koji nudimo, u zavisnosti od Vaših interesovanja. Razlika ispita između dva smera se polaže na ispitnim rokovima koje organuzujemo u školi svakog meseca.

Prilikom upisa budući učenici mogu da se opredele za određene obrazovne profile u četvorogodišnjem trajanju.

Obrazovni profili

 Područja rada:
-Ekonomija
-Pravo i administracija
-Trgovina, turizam i ugostiteljstvo
-Saobraćaj
-Železnički saobraćaj
-Gimnazija
-Mašinstvo i obrada metala
-Elektrotehnika
-Geodezija i građevinarstvo
 
 
 
           IV stepen

Udvostručite Vaše šanse za zaposlenje na kraju školovanja !

Za više informacija pozovite školu na 021/6419-066 ili 064/16-55-485.